İçeriğe geç
Anasayfa » En İyi WordPress Fotoğrafçılık Temaları (2023)

En İyi WordPress Fotoğrafçılık Temaları (2023)

Fotoğraf arşivinizi sergilemek ya da fotoğraflarınızı satmak için bir web sitesi oluşturmayı mı planlıyorsunuz?

Şu anda fotoğraf satışı için Shutterstock, istockphoto, envato gibi birçok stok fotoğraf sitesi olduğunu düşünürsek kaliteli bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu söylemem gerekiyor. Çünkü artık insanlar fotoğraf satın almak ve fotoğraf fikirleri için bu tarz siteleri oldukça sık ziyaret ediyor. Bende amatör çekimlerimi geliştirmek için bu siteleri ziyaret edip zaman zaman fikir aldığımı belirteyim.

Hem satışı hem de kendinizi göstermeyi hedefliyorsanız, çarpıcı tasarımlar ve tonlarca özelleştirme seçeneği ile kesinlikle en iyi WordPress fotoğraf sitesi temalarını bulmanız gerekiyor .

Sizlere yüzlerce hatta binlerce yorum almış Dünya’nın en iyi fotoğrafçılık temalarını anlatacağım…

Fotoğraf Teması için Önemli İpuçları

 • Fotoğrafçılar için özel olarak oluşturulmuş bir tema seçin. Bu uyarıyı yapmamın sebebi birçok blog teması fotoğraf ve galeri teması olarak kullanılabilmesidir. Fotoğrafları sergilemek için oluşturulmuş bir tema; bir gazete, e-ticaret sitesi veya blog için yapılmış olan temadan çok özgün ve işlevsel bir tasarıma sahip olacaktır.
 • Site hızı fotoğrafçılık temalarında çok önemlidir. Çünkü yüzlerce resim ya da fotoğrafın aynı anda yüklenmesi gerekir.
 • Yeni başlayan biriyseniz, kodlar ile uğraşmadan kolayca özelleştirilebilen bir tema seçin. Aslında burada daha çok temanın düzenleme paneli çok önemli.
 • Duyarlı (responsive) temaları arayın. Sitenize giren kişi hangi cihazı kullanıyor olursa olsun (bilgisayar, cep telefonu veya tablet) içeriğinizin o cihaza uygun görüntüleneceği anlamına gelir.
 • Yorumları, incelemeleri ve değerlendirmeleri kesinlikle okuyunuz. Temalar demoda harika görünüyor olabilir ama web sitesine yükleyince sizlere neler sunduğunu yorum ve değerlendirmelerden öğrenebilirsiniz.
 • Premium temalara yatırım yapın. WordPress temaları söz konusu olduğunda, premium temalarda ödediğiniz paranın karşılığını son kuruşuna kadar alırsınız. Premium (ücretli) temalar, ücretsiz bir temada bulamayacağınız çok daha fazla özellikle beraber daha iyi destek sizlere sunar.
 • Fotoğrafçılık temanızda premium menü eklentileri kullanarak sitenizi daha profesyonel bir hale getirin.

Pinhole

Pinhole, çarpıcı bir fotoğrafçılık web sitesi oluşturmak için çeşitli galeri düzeni şablonları sunan bir WordPress fotoğrafçılık temasıdır.

Gelişmiş bir tema seçenekleri paneli, özel widget’lar , kısa kodlar ve daha fazlasıyla web sitenizi kişiselleştirmenize imkan verir. Pinhole, kullanımı kolay bir galeri (fotoğrafçılık) temasıdır.

Pinhole ile fotoğraflarınızı herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan kolayca yönetebilirsiniz. Ayrıca, süper hızı ve duyarlı tasarımı, onu popüler bir WordPress portföy teması seçeneği haline getiriyor.

DEMOİNCELE

Özellikler:

 • Tüm popüler eklentilerle uyumlu
 • Chrome, Firefox, Safari ve IE8+ dahil olmak üzere tarayıcılarla uyumlu
 • Yerleşik çeviri sistemi
 • Tek tıkla demo içe aktarma
 • Tek tıklamayla kolay tema sürüm güncellemesi
 • Yazı tiplerini ve renkleri değiştirebilme
 • 30’dan fazla fotoğraf galerisi düzeni

Oshine

Fotoğrafçılar için en iyi WordPress Temaları söz konusu olduğunda Oshine ilk sıralara rahat bir şekilde girer. 34 bin mutlu müşteriye sahip bu tema 4.86 kullanıcı puanına sahiptir. Bu temayı portföy, ajans, kişisel blog veya herhangi başka bir amaç için de kullanabilirsiniz. Sizlere tema ile beraber 52’den fazla demo ve 100’den fazla örnek sayfa ile gelir.

Oshine duyarlı ve modern bir tasarıma sahiptir, bu nedenle web siteniz bütün cihazlarda sorunsuz bir şekilde görünecektir. Ayrıca +600 Google yazı tipi, sayısız renk, tipografi, çeşitli başlık ve menü stilleri mevcuttur.

DEMOİNCELE

Photography

Photography, tüm WordPress Fotoğraf Temaları arasında en çok müşteri olan fotoğrafçılık temasıdır. (Türkçe çeviri eklentisi içinde mevcuttur.) Bu tema 15 binin üzerinde satış rakamına ulaştı ve ThemeForest’ta 5 üzerinden 4,6 ortalama kullanıcı puanına sahiptir. Klasik demoları veya özelleştirilmiş demoları seçebilir ve 1 tıklama ile kolayca sitenize yükleyebilirsiniz.

Bu temada WooCommerce özelliği sayesinde fotoğraflarınızı ve çizimlerinizi satmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Photography, çalışmalarınızı istediğiniz gibi göstermenize yardımcı olacak 70 galeri düzeni içerir.

Tema, hız için optimize edilmiştir, böylece sitenizde binlerce resim olsa bile daha hızlı yüklenebilir. Son olarak Photography, fotoğrafçılık sitenizi herhangi bir dile çevirmek için bir eklenti ile beraber yüklenmektedir.

DEMOİNCELE

Coastline

Sayfanın sol tarafında güzel bir dik menü çubuğu sunan modern bir tema. Temada üç tür galeri arasından seçim yapabilirsiniz. Üçü de modern ve şık bir görünüşe sahip. Demoları incelemenizi öneririm.

Ayrıca çeviri eklentisi ile beraber geldiğini belirteyim. Çok rahat bir şekilde temanızı Türkçe veya istediğiniz bir dile çevirebilirsiniz.

DEMOİNCELE

Photographer

Photographer, Elementor ile uyumlu, fotoğrafçılar için basit bir tasarım temasıdır. Sürükle ve bırak sayfa tasarım seçenekleriyle kolayca özelleştirilebilen güzel bir fotoğrafçılık web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce şunu söylemem gerekir. Demoları çok hoşuma gitti ve bu temayı başarılı buldum. Kesinlikle incelemenizi öneririm.

DEMOİNCELE

Neve (Fotoğrafçılık)


Fotoğrafçılar için oluşturulmuş düzene sahip harika ve akılda kalıcı bir tam ekran WordPress teması arıyorsanız Neve’yi kullanabilirsiniz. Neve teması benim de bazı sitelerimde kullandığım çok hızlı bir temadır.

 NOT:  Neve teması normalde bir blog temasıdır. Ama fotoğrafçılar için düzenlenmiş bir demo ve düzene sahiptir. Çok hızlı bir temadır. Bu yüzden bu konuda Neve’yi de listeledim.

Özellikler:

 • Duyarlı tasarım,
 • Ücretsiz ve premium sürüm,
 • Tek sayfa/çok sayfa düzeni,
 • AMP dahili.

DEMO

Özet: Uzman Görüşü

Yüzlerce fotoğrafçılık temasını inceledikten sonra bu işe adım atacaklar için en uygun temaları bulmaya çalıştık. Fotoğrafçılık temasında hız faktörünün çok önemli olduğunu söylemeden geçmeyeceğim. Çünkü resim ve fotoğraf tabanlı bir sitenin yüklenme hızı oldukça düşük olacaktır.

Genel olarak temaları incelediğimde özgün fotoğrafçılık özellikleri ve benzersiz tasarımı ile Oshine veya Photography’yi kullanabilirsiniz. Her ikisi de şu anda piyasada en çok satan ve çok kaliteli temalardır. 

Bana soru sormak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir