İçeriğe geç
Anasayfa » En İyi 3+ WordPress Menü Eklentisi

En İyi 3+ WordPress Menü Eklentisi

Web site tasarımının esas amacı; kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. WordPress’te menünün bununla ne ilgisi var diyebilirsiniz…

 Ülkemizdeki marketleri düşünelim… Sakız almak için markete girdiğinizde birçok reyonun arasında gezmeniz gerekir. Ekmek, soğuk dolap, bakliyat, indirimli ürünler… Ve sonunda sakıza ulaştınız ama birde baktınız ki elinizde sakızın haricinde birçok ürün var… Yani marketin dizaynını WordPress’te menü dizaynına benzetiyorum. Markette reyonlar arası geçiş ne kadar rahatsa o kadar çok vakit geçirir ve o kadar çok para harcarsınız. Sitenizde menü dizaynı ne kadar iyi olursa sitenizde kullanıcı o kadar fazla gezer ve reklamlarınıza ulaşır. Yani kısaca Google’nin de çok önem verdiği kullanıcı deneyimi üst seviyeye çıkar.

Bir başka deyişle ziyaretçiler web sitenize geldiklerinde, aradıklarını bulmak için web sitenizde kolayca hareket etmelidirler. Bu yüzden harika bir menü (navigasyon) gereklidir.

Neden Bir WordPress Menü Eklentisine İhtiyacınız Var?

Bu mükemmel bir soru çünkü WordPress kendi menü sistemine sahip. Ama wordpress menü sisteminin birçok sınırlılığı mevcut. Şimdi menü eklentilerinin avantajlarından bahsedelim…

Sitenizin Haritası

Menü, web sitenizdeki ziyaretçilere rehberlik eden bir harita gibidir ve bu nedenle bir sitenin başarısı için önemlidir.

Ziyaretçiler Daha Fazla Zaman Geçirir

Ziyaretçileri web sitenizde daha fazla zaman geçirmeye teşvik ederek daha iyi bir dönüşüm oranı sağlayabilir. Bu da arama motorları için olumlu bir sinyal haline gelir.

Hemen Çıkma Oranı

Hemen çıkma oranına katkıda bulunur ki bu da Google için önemli bir SERP kriteridir.

Profesyonel Görünüm

Pratik bir işlevin yanı sıra, menüler sitenizin daha profesyonel görünmesini sağlar.

İşlevsellik

Web sitenize veya blogunuza en uygun menü stilini oluşturabilirsiniz. (Kayan menü, bağlantılar ve resimler eklenen menü, açılır menü, mobil menü…)

WordPress’in yerleşik menü sisteminin resim ve medyayı desteklemediğini söyleyebilirim.

UberMenu – WordPress Mega Menü Eklentisi

UberMenu, menü eklentilerinin zirve noktasıdır… Sanırım yeterince net anlatabildim. 2023 itibariye 87 bin kez satın alınmış ve 4.68 (5 üzerinden) kullanıcı puanına sahip.

UberMenu, yalnızca WordPress web siteniz için önceden oluşturulmuş birçok menü içermekle kalmaz, aynı zamanda bu menülerin nasıl göründüğü ve çalıştığı üzerinde büyük bir kontrol sahibi olursunuz.

UberMenu’de; açılır menü, açılır resim menü, mega menü ve sekmeli menü gibi farklı menü türlerini kullanımınıza sunar.

Ubermenu’de kontrol tamamen sizin elinizdedir. Çok sayıda simgeden resimlere kadar farklı öğeleri menülere yerleştirebilirsiniz. Eklentinin en büyük artısı ise, oluşturulan menülerin mobil cihazlarda görüntülenebilmesi, yani WordPress için %100 duyarlı bir menü eklentisidir.

DEMOİNCELE

Superfly

Superfly eklentisinin dikey menü sistemi sayesinde, web sitenize az yer kaplayan bir navigasyon ekleyebilirsiniz. Superfly eklentisi Ubermenu ile menü eklentileri içinde en çok tercih edilen premium eklentilerdir.

Hazırladığınız menüler, masaüstü ve mobil cihazlarda farklı şekillerde gösterilebilir. Yatay, tam ekran ve hatta simge düzeninde gösterim seçenekleri mevcuttur.

DEMOİNCELE

Wp Mega Menü

Benim bazı sitemlerimde kullandığım ileride Wpkurdu.com’da da kullanmayı planladığım muazzam bir menü eklentisidir. Öncelikle Mythemeshop bu işin her zaman ki gibi hakkını vermiştir.

Ayrıca bu eklentiyi tek satın alımda sınırsız sitenizde kullanabilirsiniz. (Ben premium mythemeshop hesabı aldığım için tüm eklenti ve temaları sınırsız sitemde kullanabiliyorum)

WP Mega Menü, siteniz için güzel, özelleştirilmiş menüler oluşturmak için kullanımı kolay ve hazır bir eklentidir. Kurulum gerektirmeyen, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. Ayrıca WP Mega Menü, SEO dostudur. Eğer almayı düşünürseniz MyThemeShop Rehberi makalemi okuyarak bu eklentiyi nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Avantajı

  • Sınırsız Site Kullanımı
  • Tek Tıkla Kurulum
  • Bir Yıllık Destek ve Güncellemeler
  • 24×7 Teknik Destek
  • Anlatımlı Video Eğitimleri
  • 30 Günlük Para İade Politikası

DEMOİNCELE

Özet: Uzman Yorumu

Özetlemek gerekirse, WordPress’in birden fazla amaç için tasarlanmış menü eklentilerine farklı açılardan bakma ve menüleri derinlemesine keşfetme fırsatınız var. Sizlere hem ücretli hem de ücretsiz eklentilerden tavsiyeler verdim. Bu yazının amacı, kullanıcının sitenizde daha uzun kalarak, kaliteli zaman geçirmesini sağlamaktır.

Öncelikle imkanınız varsa premium eklentileri kullanın. Premium eklentiler sürekli güncelleme alması ve profesyonel, kullanışlı özellikleri sayesinde ücretsiz eklentilere göre daha faydalı ve işlevsel oluyorlar. Bende 1 kere satın alıp sınırsız lisansa sahip olan WP Mega Menüyü tercih ettim ve istediğim bütün sitelerimde kullanabiliyorum.

“En İyi 3+ WordPress Menü Eklentisi” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: En İyi Wordpress Fotoğrafçılık Temaları (2023) - WpKurdu.com

Bana soru sormak ister misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir